Szakmai program

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és a Nemzeti Tehetség Központ közös szervezésében megvalósuló „A Design Gondolkodás eszköztárának alkalmazása iskolai környezetben” szakmai programra már lehet jelentkezni.

A szakmai program célja, hogy a szakemberek a Design Gondolkodás eszköztárának a tehetségkibontakoztatás támogatásában, a tehetségfejlődés segítésében használható elemeit megismerjék, betekintést nyerjenek a kreatív problémamegoldás módszertanába.

„A Design Gondolkodás eszköztárának alkalmazása iskolai környezetben”Hogyan segíthetjük kibontakozni a fiatalok kreativitását egy kreatív problémamegoldó módszertannal?

2023. augusztus 30. 9.00-12.30, online megvalósítás

Mit nyújt a program?

  • Szakmai inspirációt a tehetségfejlesztési eszköztár bővítéséhez.
  • A 21. századi munkaerő-piaci elvárásokra felkészítő komplex kreatív problémamegoldási módszer szempontjainak megismertetését.
  • Egy olyan, konkrét lépésekre bontható folyamat bemutatását, amibe bevonva orientálhatók a fiatalok a kreatív területen történő továbbtanulásra.
  • Tehetségbarát tanulási helyzetek támogatásához gyakorlati példák ismertetését, melyek során a fiatalok nyitott végű, kreatív feladatok megoldásában szerezhetnek élményeket.
  • A művészeti tehetséggondozás specifikumainak és az életpálya-alakítás lehetőségeinek, a művészeti felsőoktatás jó gyakorlatainak bemutatását.

A szakmai előadáson a résztvevők megismerhetnek szempontokat ahhoz is, hogyan tudják a tehetséges fiatalokat támogatni a TIÉD A HOLNAP – a jövő kreatív tehetségeiért ösztöndíjprogramra történő jelentkezéshez a pályamunkáik elkészítésében.

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött:

REGISZTRÁCIÓ

Regisztrálni 2023. augusztus 28-án 12 óráig lehet. A regisztrált jelentkezőknek a program előtti napon kerül továbbításra a belépéshez szükséges link.

Milyen lehetőségei vannak a Design Gondolkodás módszer használatának?

  • tehetséggondozás eszköztárának bővítése
  • tehetségműhelyek megvalósításához komplex azonosító- és fejlesztő módszertan kialakítása
  • tanulók felkésztése a 21. századi munkaerő-piaci elvárásokra
  • problémamegoldás és kreativitás fejlesztése
  • tanulók számára a későbbiekben is használható aktív megoldáskeresési folyamat metódusának alkalmazási lehetősége
  • csoportos tanulás élménye

Igazolás

A részvételről igazolás kiállítása kérhető, amely a 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet 5. § (3) d) pontja alapján 5 kredit értékkel beszámít a pedagógusok 7 évenkénti kötelező továbbképzésébe.

Az igazolás kiállításának feltétele: a módszer saját gyakorlatba történő beépítési lehetőségeiről 5-8 mondatos reflexiós levél megküldése a programot követő 2 héten belül.

Az igazolások postai úton a munkahelyi címre kerülnek kiküldésre.