A tehetségazonosításhoz online mérőeszközök ajánlói.
Online tehetségazonosító mérőeszköz
A Nemzeti Tehetség Központ 2016 óta dolgozik a tehetségszűrés és tehetségazonosítás rendszereinek, és komplex eszközeinek fejlesztésén. Az elmúlt 5 év során teljes körű tehetségazonosítási rendszert, és ehhez kapcsolódó eljárásrendet alakítottunk és próbáltunk ki, ami egyéni tanulói szintű visszajelzések segítségével alapozza meg és segíti a szakszerű tehetségtámogatást. Ezen belül is a tehetségazonosítást támogató online elektronikus rendszer került kialakításra, amely magában foglalta a mérőeszközök adaptálását, standardizálását vagy kifejlesztését, az informatikai felület fejlesztését, pilot mérések végrehajtását, illetve a tehetségekkel foglalkozó szakembereknek az eszközök használatára való felkészítését is.
További információ a mérésre felkészítő képzésről →
Mérési rendszert bemutató kiadvány →
Tehetségkapu
A Nemzeti Tehetség Program támogatásával, az Oktatási Hivatal szakemberei által megvalósított és működtetett portál. Tantárgyfüggetlen tehetségazonosító kérdőívek tanulók és pedagógusok számára.
Érdeklődés térképe
Az érdeklődés térképének legfontosabb felhasználási területe a képességfejlesztés.
Az Érdeklődés Térképe által információt nyerhetünk az esetleg egyébként nem megjelenő képességek, képesség deficitek, és sokszor az egyénnek a környezettől eltérő indíttatásai tekintetében.
Csibésztúra
A felületen 3-8. osztályosok számára 500 feladatsor található, amelyek az egyes tantárgyak anyagaihoz kapcsolódnak. A magasabb évfolyamok számára a CsibÉSZtúra Agytorna javasolt, amely 25 kognitív részképesség fejlesztését, mérését célozzák, játékos formában. A felület alkalmas arra is, hogy egy-egy pedagógus közös játékra hívja a tanítványait és így csoportosan, a közös munka lehetőségével használják az oldalt.